Velikonoční tvoření - Berušky

V Beruškách jsme se rozhodli vytvořit k Velikonocům dekoraci na stůl v podobě misek s osením a velikonočními doplňky. Misky z hlíny nám darovala maminka Elly Klímové. My jsme je ozdobili pomocí decoupage, což je metoda dekorování ubrousky, tzv. ubrousková metoda.

Při ranním cvičení jsme si při poslechu A. Vivaldiho „Čtvero ročních období – Jaro“, nacvičovali pomalý růst trávy ze semínka, zasetého do hlíny. Při pobytu na školní zahradě jsme dávali hlínu do misek. Děti se snažily odhadnout větší polovinu, jako do postýlky pak vkládaly semínka a opatrně je opět přikrývaly hlínou „peřinkou“. Děti si osení zalily a každý den pak pozorovaly, jak jim roste.

Do misek jsme pak vyráběli s rodiči zápich pomocí holící pěny a barevných tuží. Vajíčka jsme zdobili jako misky – ubrouskovou metodou.

V šatně máme vystavené pracovní listy Květináč, kde děti měly celý postup správně seřadit.

Lucie Strnadelová

17. dubna 2017