Velikonoce u Krtečků

Ben, ben, ben, blechy ven

a vajíčka do košíčka sem.

Tak tato koleda zněla před velikonočními svátky velmi často v naší třídě. A že se jarní svátky rychle blížily ,bylo vidět i na výzdobě šatny a třídy. Na oknech se na nás smály kachničky, barevné kytičky a nebo například beránci, které si děti samy vyrobily.

Během dopoledne děti vyráběly slepičky s kuřátky, malovaly kraslice, selo se osení. .

Kluci a holčičky si se zájmem poslechli pohádky Jak šlo vejce na vandr a  O zeleném vajíčku. Pohybové hry O kuřátku a O kůzlátkách a vlku se také líbily.

Dílničky s rodiči, na které se snad všichni těšili, byly velice přijemné. Děti si s maminkou, tatínkem, nebo babičkou vyrobily zajíčka z malé skleničky, slepičku z čajové lžičky a také ozdobily perníčky, které pro děti upekla jedná z maminek. Moc jí děkujeme. Děkujeme také za dobrou bábovku, kterou upekla zase jiná maminka. Odpoledne rychle uteklo a domů se někomu vůbec nechtělo. Což nás těší. A tak ještě jednou,krásné Velikonoce.

Štěpánka Kočárková a Jitka Šímová

17. dubna 2017