Jak to chodí u mravenců

Víte jak se žije v mraveništi? Děti ze Žabiček už to vědí. Dnes 7.března děti navštívily NSEV Čabárna. Na chvilku se změnily v mravenečky,rozdělily se do několika skupin,podle toho co který mravenec v mraveništi má na starosti. Takže jsme tu hned měli chůvičky, strážce,stavitele,královnu se ženichy a samozřejmě i mravence,kteří se starají o potravu. Děti si nejen na mravence zahrály,ale také se dozvěděly jak to vlastně v mraveništi chodí.Strážci bedlivě chránili vchody,aby se dovnitř nedostal žádný vetřelec,chůvičky se pečlivě staraly o kukly,stavitelé postavili zeď. Děti také hledaly pro mravenečky něco k jídlu a pokusily se postavit kousek mraveniště pomocí kostek,přes překážkovou dráhu nosily "jehličí" na stavbu. Na konci se naučily básničku o mravenci. Teď už snad všichni ví co všechno se v mraveništi děje.

Diana Heráková

7. března 2017