Hudba v Beruškách

V zimním období jsme si často pouštěli při cvičení nebo relaxaci z CD houslový koncert „Zima“ od Antonia Vivaldiho ze Čvero ročních období. Děti tancovaly jako sněhové vločky, při relaxaci se „pokládaly“ do sněhových obláčků. Jsem moc ráda, že nám nejen malé housličky, ale také kytaru, zobcovou flétnu, klarinet a trubku přišli ukázat maminka a dědeček naší Martinky. Nástroje nám popsali a na některé zahráli hudební hádanky. Největší nadšení vzbudila možnost si na ně také zahrát. Neutuchající zájem se projevil v nekončící frontě. Den poté nás navštívil můj manžel a přinesl dětem ukázat altový saxofon. Opět proběhl popis, děti už ho dokázaly zařadit mezi dechové nástroje a pak mačkaly klapky. Nejvíc se jim líbil zvuk parníku. V naší třídě máme ještě tatínka, který hraje na cimbál a pokud mu práce dovolí, budou si moci vyzkoušet ještě tento strunný hudební nástroj.

Lucie Strnadelová

6. března 2017