Hudba a divadlo - Medvídci

To je téma, které nás provázelo tento týden. Děti si s chutí zahrály oblíbené pohádky O veliké řepě a Budka v poli, zopakovaly si jak se chováme v opravdovém divadle a co všechno v něm mohou vidět. Při hrách stavěly z Lega hudební nástroje, například kytary a saxofony a také na ně vášnivě ,,hrály". Poznávaly písničky z obrázků J.Nesvadby, rytmizovaly pomocí hry na tělo. Skládaly podle časové posloupnosti pohádku O červené Karkulce, vyrobily si vlastní plošnou loutku podle své oblíbené pohádkové postavičky. V úterý si děti, které nešly ,,po o",užily s paní učitelkou Blankou krásné odpoledne na téma ,,My jsme malí muzikanti", zazpívaly si písničky s klavírem i za vlastního doprovodu Orfovými nástroji a zatančily tanečky.

Iva Hrazdirová

6. března 2017