Míčové hry dětí z Berušek v sokolovně

Sportování v sokolovně jsme zahájili nástupem podle výšky dětí. Děti si měly zapamatovat, vedle koho stojí a při opětovném nástupu se už snažily najít své místo samy. Po rozběhání jsme všechny další aktivity zaměřily na práci s míčem. První hra Mrazivá koule se dětem hned zalíbila natolik, že ji nakonec vyhodnotily jako nejlepší. Děti si procvičovaly orientaci v prostoru i pohotovost.  S kolegyní Janou jsme si posílaly velký míč, později dva a děti se jim musely vyhýbat. Koho se míč dotkl, odešel na lavičku. Podobný úspěch měla i hra Nebezpečná ulička, ve které bylo úkolem zasáhnout svým míčem pohybující se cíl. Trénovali jsme hod do výšky, hod vrchním obloukem, házení obouruč trčením od sebe. Hry v tak velikém prostoru s širokým výběrem různých míčů jsme si s dětmi užili i my. Děti se snažily zvládnout správnou manipulaci s míči, všichni jsme byli moc spokojeni, jen pro některé nejmladší děti bylo cvičení spojené se svižnou procházkou náročné.

Lucie Strnadelová

2. března 2017