Hry na sněhu - Berušky

Začal nový rok 2017 a konečně napadl dlouho očekávaný sníh. Začala právě zima, jak má být.

Děti se teple oblékly. Pak jsme všichni hned vyrazili na školní zahradu. Sníh studil, někteří ho chtěli ochutnávat. Teď už si pamatují , že sníh mohou jíst jen zvířátka. Ten bílý sníh pak děti pozorovaly ve sklenici jak se proměnil ve špinavou vodu. Další dny se děti těšily  až   půjdeme ven, aby si utvořily koule. Začala koulovačka. Jindy koulely velké koule a za chvíli tu stál sněhulák! A protože všichni rádi jezdí na bobech, tak naši předškoláci dostali úkol ,,přinést si do školky boby" ....a ten všichni splnili. Domluvili jsme si se všemi bezpečnostní pravidla. Děti si pěkně zajezdily na kopečku u Dynexu, dodržovaly domluvená pravidla  a nikomu se samozřejmě nic nestalo. Jen doufáme, že nám ještě alespoň pár dnů sněhové počasí vydrží, než skončí zima!

Jana Neumannová

20. ledna 2017