Vánoční zpívání v DPS

Pondělní ráno jsme začali výrobou nepečeného vánočního cukroví pro seniory v Domově s pečovatelskou službou. Nejdříve jsme drtili ve hmoždíři piškoty, pak spolu s cukrem a máslem vše spojili, vytvořili kuličky, namočili je do čokolády a obalovali v kokosu. Nakonec jsme vše naaranžovali do krásných papírových košíčků. Poslední letošní setkání se neslo v duchu vánočních písní. Kvůli nemocem byl menší počet babiček i dědečků a také našich dětí. Atmosféra byla jako vždy příjemná. Děti již beze studu obsadily židličky. Zazpívali jsme několik vánočních písní naučených ve školce a pak jsme vzpomínali na známé písně, které se o vánocích zpívají. Při loučení dostaly děti lízátka a do třídy jsme si přinesli krásný dárek, berušku, která svítí, vytváří na stropě hvězdy a hraje uspávací melodie. Každé ráno, dokud je tma, si ji pouštíme. Z dárku jsme byli nadšeni úplně všichni. Ten, který si však děti odnesly domů a mohou na něj vzpomínat, je chvíle, kdy jsme se zastavili a v duchu vánoc, v poklidu byli spolu, přinesli radost a zároveň si ji odnesli. Věta, kterou Ella Klímová vyslovila při odchodu, mluví za vše: „To byl, ale krásný den“.

Lucie Strnadelová

26. prosince 2016