Výuční list pro čertíky v Beruškách

Na svatého Mikuláše jsme si užili čertovský den. Den předem bylo ve školce divadlo a tak jsme si ráno nejdříve povídali, proč tento svátek vznikl. Po čertí rozcvičce a honičce jsme si ve dvojicích zatancovali. V ranním kruhu jsme se zaměřili na gymnastiku mluvidel jako součást logopedické prevence. V hlavní části dne jsme plnili úkoly, abychom všichni získali VÝUČNÍ ČERTOVSKÝ LIST se samými jedničkami. Zvládli jsme Čertí škleb, Čertí blekotání, Sledování hříchů druhých (děti bez udání konkrétních jmen dotyčných hříšníků říkali, které hříchy – nepěkné chování se jim ve školce nelíbí), Poletování po třídě, Taneční čertovské variace, Napichování na vidle (přenášeli s nimi pytel) a nejvíc je bavilo Přenášení osob v pytli (osoby jsme nahradili plyšáky). Jako v pekle to u nás vypadalo i díky krásným kulisám, které loni vyrobila a nám zapůjčila paní učitelka Dana ze Zajíců. Tak snad čertíci zůstali ve školce a doma už budou děti aspoň do vánoc jako andílkové.

Lucie Strnadelová

8. prosince 2016