Advent u Krtečků

Začal adventní čas plný pilných příprav na vánoční svátky. Ve třídě Krtečků vánoční dekorace zdobí každý kout, děti se pilně učí koledy, vyrábí dárky, hovoří o svých přáních jak pro sebe tak pro rodiče a své blízké a po projektovém dni Zima se blíží i pro zvířátka.
Seznámily se s tradicí adventního kalendáře a dnes plnily první úkol, byly hrdé, že to zvládly. Ale největší nadšení dětem činilo zdobení vánočního stromečku před příchodem Mikuláše. Stromeček na ně čekal od předešlého odpoledne připravený kamarády , ale smutný pouze se světýlky. Aby ho rozveselily, ozdobily ho děti vánočními ozdobami. Bylo dojemné jak se děti ze zdobení těšily a dávaly to najevo tleskáním a vzájemným povzbuzováním. Na závěr zdobení stromečku zazpívaly.
Nad rozsvíceným Betlémem si děti také vyslechly hudební pohádku o narození Ježíška a seznámily se tak s tradicí Vánoc. Během zpěvu paní učitelky ( mnohé děti říkají tety, což je milé a my to plně respektujeme ) vesele rytmizovaly a snažily se také zpívat.
Prostě 1. prosinec se nám po všech stránkách moc vydařil. Děti byly báječné a je radost s nimi pracovat.

Jitka Šímová

Další fotografie naleznete v prosincové fotogalerii.

1. prosince 2016