Výroba adventního kalendáře v Beruškách

Poslední listopadový pátek vyráběli rodiče s dětmi adventní kalendáře. V průběhu dopoledne i odpoledne se sešlo celkem 15 rodičů, u někoho navíc babička nebo sourozenci. Možností z čeho a jak vyrábět bylo hodně. Nejčastěji volili variantu zdobení toaletních ruliček nebo plastových Petriho misek, které nám darovala jedna maminka. Někteří rodiče zvládli vyrobit všech 24 krabiček ve školce, jiní si ho dokončili doma. Děti aktivně tvořily s rodiči krabičky nebo na ně raznicí připravovaly ozdoby. Drobné dárky do kalendářů si už rodiče doplní doma. Nejoblíbenější jsou bonbony, klasické nebo tetovací samolepky, korunky a jiné drobnosti. Děti si pomocí adventního kalendáře zkrátí čas čekání a určitě budou v prosinci vstávat s radostí. Plno radosti při vstávání přejí učitelky z Berušek.

Lucie Strnadelová, Bára Kučerová

Fotografie z této akce najdete v listopdové fotogalerii.

30. listopadu 2016