Říjen u Krtků

Témata Na zahradě, na poli a Podzimní les byla pro nás všechny výzvou ke získání nových  a upevnění již nabytých znalostí a dovedností. Děti pracovaly s chutí i velkým elánem a měly radost z nových básní a písní, z pozorování proměn v přírodě v souvislosti s ročním obdobím,zkušeností s nezvyklými výtvarnými a pracovním technikami. Dařilo se jim při vyrábění loutek z ovoce a zeleniny, práci s razítky z brambor a jablíček, při ochutnávce a poznávání jednotlivých druhů, učily se pracovat samostatně, ale i ve skupině. Podzimní listí a plody stromů a keřů nám nabízelo také mnoho nového a zajímavého k práci a hře. Dětem se líbilo kouzlení se suchými listy, když je otiskovaly a kopírovaly přes hedvábný papír, vytvářely obrázky a pozorovaly vzhled listů pod mikroskopem. V zámecké zahradě jsme vytvářeli obrázky z přírodnin, sbírali kaštany pro lesní zvěř, kterým jsme po panu myslivci za pomoci rodičů poslali také suchý chléb a kaštany. Na závěr měsíce jsme nezapomněli na Halloween a děti si vyrobily a odnesly domů kouzelný halloweenský talíř, vyrobenou dýni a netopýra jako zápichy.

Jitka Šímová a Štěpánka Kočárková

1. listopadu 2016