"Růže, symbol přátelství, očima seniorů a dětí."

Dnes odpoledne 23.9.2016 se ve 14:00 hodin konalo vyhlášení fotografické soutěže: "Růže, symbol přátelství, očima seniorů a dětí", ve vestibulu staré budovy školy. Přihlásit se do ní mohli žáci školní družiny od konce června 2016 do 15. září 2016.

Pořadatelem byl Svaz důchodců České republiky, o.s. Krajská rada Středočeského kraje, jejíž předsedkyní je paní Hana Němcová. Právě ona vytvořila podkategorii, do které mohly děti zasílat své soutěžní práce za pomoci svých rodičů. Iniciátorem soutěže byl ředitel Památníku Lidice, JUDr. M. Červencl, který za dětmi také přišel, společně s dalšími zaměstnanci této významné instituce.

Ocenění pro malého fotografa předávala žákům paní předsedkyně Hana Němcová. Pro jedenáct úspěšných dětí měla připravena vlídná slova, poděkování za účast, upomínkové dárky a diplom, který jim bude připomínat dětský vyhraněný zájem - fotografování, ale i krásnou symboliku, mezi kterou právě růže patří. Celou neobvyklou událost se snažil zpestřit soubor Duha krátkými písničkami. Kdo chtěl, mohl se přidat a společně si zazpívat.

Soutěže se účastnili tito žáci: Záruba Vojtěch, Vacík Martin, Svoboda Štěpán, Vlach Viktor, Kvapilová Tereza, Chalupová Tereza, Chumchalová Tereza, Růžičková Ivana, Skřipec Adam, Matoušková Adéla, Kučera Matěj.

Všechny oceněné fotografie růží, včetně autorizací, jsou k vidění na výstavní síti mezi družinami.

Děkujeme rodičům za aktivní spolupráci a hojnou účast.

Děkujeme všem významným hostům, kteří dnes přišli, za jejich podporu, bez níž by mnohá zajímavá činnost, naše žáky minula.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka