Divadlo u nás

V odpoledních hodinách zavítalo skvělé Ochotnické divadlo z Makotřas do školní družiny.

I když některé děti z vyšších ročníků dávno klasickým loutkovým pohádkám odrostly, nechaly se strhnout netradičním dějem, zajímavou scénou a nezvyklými loutkami.

S ohledem na to, že z programových, časových i dalších, specifických důvodů nemůžeme běžně navštěvovat divadla v Praze nebo blízkém Kladně, dnešní představení přineslo žákům velké potěšení.

Do klasických pohádek byla vtipně zabudována důležitá ponaučení, ale i pojmenování současných postav, které děti znají ze svých tabletů a počítačových her. Bylo kolem toho mnoho smíchu a radosti. Zvláště pak v závěru, kdy mezi ně přišli herci s loutkami.

Velmi děkujeme Ochotnickému divadelnímu souboru z Makotřas za dnešní návštěvu. Přinesla všem příjemnou zábavu a nenásilné ponaučení.

Anna Holeyšovská

12. května 2016