Výstava kaktusů a sukulentů - Památník Lidice

Vernisáž výstavy kaktusů a sukulentů, kterou pořádá Klub kaktusářů Kladno a Památník Lidice, se konala dnes, ve čtvrtek 12.5.2016 ve výstavní síni Pod Tribunou. K účasti na ní byl přizván i náš kaktusářský kroužek, který pravidelně navštěvuje 27 žáků.

Po úvodním slovu ředitele Památníku Lidice, pana JUDr. M. Červencla, vystoupila čtveřice dívek ze souboru Duha s několika písničkami. Tím byla výstava zahájena.

V letošním roce se děti chlubí ukázkou vlastních, větších kaktusových semenáčků, vzrostlejších kaktusů, ale především řadou sukulentních rostlin. Výpěstky doplnily naučnými kresbami, na kterých nechybí latinská pojmenování, označení místa nálezu i způsob pěstování.

Na krásnou výstavu, plnou nakvetlých kaktusů se můžete přijít podívat až do neděle 15.5.2016 a to v čase od 9:00 - 18:00 hodin. Vstup zdarma.

Děkujeme řediteli Památníku Lidice, panu JUDr. M. Červenclovi a Klubu kaktusářů Kladno, za přizvání k výstavě a panu Ing. A. Marinovi, za veškerou organizační pomoc.

Anna Holeyšovská

12. května 2016